Ansedel Georg Bernhard Sundberg
1903-1972
Född
1903-08-08
i Skånings-Åsaka (R).
Död 1972-05-31 i Landvetter (O). |
Georg Bernhard Sundberg
Född 1903-08-08 i Skånings-Åsaka (R).
Död 1972-05-31 i Landvetter (O).
F Bernard Daniel Sundberg.
Född 1868-12-11 i Skånings-Åsaka (R).
Död 1926-06-15 i Skånings-Åsaka (R).
M Emma Matilda Jansson.
Född 1869-07-25 i Ramsta (C).
Död 1943-10-26 i Skånings-Åsaka (R).
Född 1903-08-08 i Skånings-Åsaka (R).
Död 1972-05-31 i Landvetter (O).
F Bernard Daniel Sundberg.
Född 1868-12-11 i Skånings-Åsaka (R).
Död 1926-06-15 i Skånings-Åsaka (R).
FF
Lars Magnus Sundberg.
Född 1824-03-12 i Skånings-Åsaka (R).
Död 1910-01-19 i Skånings-Åsaka (R).
Född 1824-03-12 i Skånings-Åsaka (R).
Död 1910-01-19 i Skånings-Åsaka (R).
FFF
Anders Sundberg.
Född 1796-02-06 i Skånings-Åsaka (R).
Död 1877-06-16 i Skånings-Åsaka (R).
Född 1796-02-06 i Skånings-Åsaka (R).
Död 1877-06-16 i Skånings-Åsaka (R).
FFM
Catharina (Cahtrina) Jonsdotter.
Född 1792 i Götene (R).
Död 1864-12-09 i Kartegården (Krackgården), Skånings-Åsaka (R).
Född 1792 i Götene (R).
Död 1864-12-09 i Kartegården (Krackgården), Skånings-Åsaka (R).
FM
Albertina Wilhelmina Wolfbrandt.
Född 1828-06-13 i Fensmark, Tybjerg, Præstø, Danmark.
Död 1902-06-01 i Skånings-Åsaka (R).
Född 1828-06-13 i Fensmark, Tybjerg, Præstø, Danmark.
Död 1902-06-01 i Skånings-Åsaka (R).
FMF
Johan Fredrik Wolfbrandt.
Född Christiania 1785-06-24 i Norge.
Död (Före 1836) i Fensmark, Tybjerg, Præstø, Danmark.
Född Christiania 1785-06-24 i Norge.
Död (Före 1836) i Fensmark, Tybjerg, Præstø, Danmark.
FMM
Johanna Sibilla Maria (Jeanette) Heintz.
Född 1791-01-08 i St Johannes, Finland.
Död 1865-03-20 i Forshem (R).
Född 1791-01-08 i St Johannes, Finland.
Död 1865-03-20 i Forshem (R).
M Emma Matilda Jansson.
Född 1869-07-25 i Ramsta (C).
Död 1943-10-26 i Skånings-Åsaka (R).
MF
Karl Fredrik Jansson.
Född 1829-01-01 i Biskopskulla (C).
Död 1882-10-18 i Wallmarken, Ramsta (C).
Född 1829-01-01 i Biskopskulla (C).
Död 1882-10-18 i Wallmarken, Ramsta (C).
MFF
Jan Karlsson.
Född 1791-10-24 i Långtora (C).
Född 1791-10-24 i Långtora (C).
MFM
Britta Andersdotter.
Född 1802-09-08 i Biskopskulla (C).
Född 1802-09-08 i Biskopskulla (C).
MM
Josefina Pettersson.
Född 1844-05-06 i Åshusby Gästgivaregården, Norrsunda (AB).
Död 1922-11-08 i Hedvig Eleonora (AB).
Född 1844-05-06 i Åshusby Gästgivaregården, Norrsunda (AB).
Död 1922-11-08 i Hedvig Eleonora (AB).
MMF
Petter Pettersson.
Född 1810-03-31 i Norrsunda (AB).
Död 1856-11-14 i Knivsta (C).
Född 1810-03-31 i Norrsunda (AB).
Död 1856-11-14 i Knivsta (C).
MMM
Kristina Charlotta Ersdotter.
Född 1811-12-16 i Hammarby (AB).
Död 1865-05-12 i Alsike (C).
Född 1811-12-16 i Hammarby (AB).
Död 1865-05-12 i Alsike (C).
Levnadsbeskrivning
Född 1903-08-08 i Skånings-Åsaka (R).Död 1972-05-31 i Landvetter (O).
Relationer och barn
Gift
1934-08-31
i Södra Kedum (R).
Dagny Maria Green. Född 1910-09-10 i Södra Kedum (R). Död 1983-07-08 i Landvetter (O). |