Antavla Karl Gunnar Öhrn
1954-
Generation 3 - 6
FMF
Johan Alfred Falk.
Född Tomt 4 1855-07-19 i Skara domkyrkoförsamling (R).
Död 1888-05-23 i Skara Stadsförsamling (R).
Född Tomt 4 1855-07-19 i Skara domkyrkoförsamling (R).
Död 1888-05-23 i Skara Stadsförsamling (R).
FMFF
Olaus Andersson.
Född 1825-02-19 i Trädgårdstorpet, Götala, Skara Stadsförsamling (R).
Död 1903-01-03 i Skara domkyrkoförsamling (R).
Född 1825-02-19 i Trädgårdstorpet, Götala, Skara Stadsförsamling (R).
Död 1903-01-03 i Skara domkyrkoförsamling (R).
FMFFF
Anders Jansson.
Född 1793-12-20 i Stora Ekås, Stenum (R).
Död 1828-03-03 i Trädgårdstorpet, Götala, Skara Stadsförsamling (R).
Född 1793-12-20 i Stora Ekås, Stenum (R).
Död 1828-03-03 i Trädgårdstorpet, Götala, Skara Stadsförsamling (R).
FMFFFF
Jan Ekeroth.
Född 1766-03-08 i Stora Ekås, Stenum (R).
Död 1845-01-31 i Tegelslagartorpet, Stenum (R).
Född 1766-03-08 i Stora Ekås, Stenum (R).
Död 1845-01-31 i Tegelslagartorpet, Stenum (R).
FMFFFM
Maria Andersdotter.
Född beräknat 1765.
Född beräknat 1765.
FMFFM
Anna Olofsdotter.
Född 1787-07-24 i Götala, Skara Stadsförsamling (R).
Död 1836-12-27 i Skara landsförsamling (R).
Född 1787-07-24 i Götala, Skara Stadsförsamling (R).
Död 1836-12-27 i Skara landsförsamling (R).
FMFFMF
Olof Pehrsson.
Född omkring 1724.
Död 1790-02-01 i Ledet, Götala, Skara Stadsförsamling (R).
Född omkring 1724.
Död 1790-02-01 i Ledet, Götala, Skara Stadsförsamling (R).
FMFFMM
Catharina Olofsdotter.
Född 1745 i Kinne-Vedum (R).
Död 1813-12-30 i Skara landsförsamling (R).
Född 1745 i Kinne-Vedum (R).
Död 1813-12-30 i Skara landsförsamling (R).
FMFM
Brita Lena Falk.
Född 1819-02-02 i Hyttorp, Agetorp, Synnerby (R).
Död Söderskogs rote Nyberg, Skara Stad 1892-03-10 i Skara domkyrkoförsamling (R).
Född 1819-02-02 i Hyttorp, Agetorp, Synnerby (R).
Död Söderskogs rote Nyberg, Skara Stad 1892-03-10 i Skara domkyrkoförsamling (R).
FMFMF
Gustav Falk.
Född 1784-09-29 i Skara Stadsförsamling (R).
Död Fattigstugan 1853-07-05 i Synnerby (R).
Född 1784-09-29 i Skara Stadsförsamling (R).
Död Fattigstugan 1853-07-05 i Synnerby (R).
FMFMFF
Johannes Färdig.
Född omkr. 1750.
Född omkr. 1750.
FMFMFM
Britta Blomberg.
Född 1754.
Född 1754.
FMFMM
Maria Christina Pettersdotter.
Född 1785-06-11 i Hyttorp, Agetorp, Synnerby (R).
Död 1837-09-17 i Hyttorp, Agetorp, Synnerby (R).
Född 1785-06-11 i Hyttorp, Agetorp, Synnerby (R).
Död 1837-09-17 i Hyttorp, Agetorp, Synnerby (R).
FMFMMF
Petter Olofsson.
Född 1749-02-10 i Västra Gerum (R).
Död 1814-02-21 i Hyttorp, Synnerby (R).
Född 1749-02-10 i Västra Gerum (R).
Död 1814-02-21 i Hyttorp, Synnerby (R).
FMFMMM
Catharina Pehrsdotter.
Född 1748-08-02 i Synnerby (R).
Död 1818-08-15 i Synnerby (R).
Född 1748-08-02 i Synnerby (R).
Död 1818-08-15 i Synnerby (R).